Чому плачуть латифундисти

Українська аграрна конфедерація 21 грудня провела круглий стіл із проблем реформи. В заході, окрім фахівців земельного права, взяли участь представники таких великих агрохолдингів: «Авангард», «Астарта – київ», «Нібулон», «Приват – Агроцентр», «Агропродінвест», «Лендком» та інші.

У цілому підтримуючи курс на завершення земельної реформи, більшість учасників розмови зійшлися на думці, що деякі положення відповідного законопроекту створюють загрозу для подальшого сталого розвитку сільського господарства України. Найбільше заперечень у латифундистів викликає положення, що запроваджує обмеження оренди землі площею 6000 га у межах адміністративного району та 5 відсотками – у межах області.

Спроба запровадити обмеження в землекористуванні – це перемога здорового глузду. Але вона ще не остаточна. Є побоювання, що аграрні олігархи з нею не змиряться і підуть у наступ. Вочевидь, слід чекати і потужної інформаційної хвилі на захист їхніх інтересів, і акцій протесту «обурених» власників земельних паїв.

Отже, в суспільстві виникла нова дуже гостра колізія. Тож ми станемо свідками нової дискусії. Але якщо правляча політична сила піде на поступки латифундистам, то вона себе навіки поховає на наступних парламентських виборах.

Источник: AgroNews

Написать ответ

+