Садоводи та виноградарі отримають компенсації

У цьому році Міністерство аграрної політики та продовольства України передбачить виплату компенсації за висадку садів та виноградників для одноосібних і фермерських господарств. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

Наразі, участь у цій державній програмі беруть, здебільшого, великотоварні виробники. У 2012 році цією дотацією вже скористалися 230 підприємств.

«З цього року Міністерство запровадить державну компенсацію на висадку садів і виноградників для одноосібників і фермерів, які утримують сади від 20 соток. Ми маємо створити всі можливості для розвитку садів і виноградників. Наші природно-кліматичні умови дозволяють це зробити», — зазначив Міністр.

Очільник відомства також повідомив, що в цьому році на ці цілі заплановано направити понад 1 мільярд гривень, з яких 85% — на компенсацію за висаджені сади та виноградники.

Міністр нагадав, що кошти 1,5% збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства держава направляє щороку починаючи 1999 року.

«За цей час нам вдалося висадити 44 тисячі гектарів виноградників, а це майже половина площ, що існують на сьогодні, і вони дають 80% всього валового збору врожаю», — поінформував Микола Присяжнюк.

Згідно з державною програмою компенсується висадка саджанців, будівництво фруктосховищ, техніка, а з цього року — викорчовування садів і крапельне зрощення. Це, на переконання Міністра аграрної політики та продовольства, дасть змогу сформувати комплексний підхід до розвитку виноградарства та садівництва, що, в свою чергу, зменшить обсяг імпортованої продукції, зокрема столового винограду.

«На сьогодні близько 80% столового винограду імпортується. Ми маємо і можемо змінити цю ситуацію. Яскравий цьому приклад — ми за кілька років зменшили імпорт яблук з 500 тисяч тонн до 100 тисяч», — зауважив Микола Присяжнюк.

Источник: UBR.ua 

Написать ответ

+